O nás

Společnost Kuks a. s.

Založení společnosti Kuks a. s. se pojí k roku 1997. V té době se rozhodl zakladatel Martin Pacner, že se bude plně věnovat činnostem spojených s pěstováním brambor. Proč také ne, když se společnost nachází přímo v bramborářské kraji ve městě Pelhřimov.

Od prvopočátku až do dnešního dne se v Kuksu specializujeme na poskytování komplexních služeb pro pěstování brambor. Naše nejdůležitější činnosti jsou prodej a servis technologie na brambory, prodej a výroba náhradních dílů a poskytování služeb v zemědělství.

Spolupracujeme s několika velkými zahraničními firmami z Velké Británie, Skotska a Belgie. Naši významní dodavatelé technologie na brambory jsou Scanstone, AVR, Tong engineering, Jos De Bruyne, EA Broekema BV, Reekie a pod. Pro tyto i další značky nabízíme všechny náhradní díly.

Mezi naše významné aktivity ve službách pro zemědělství patří příprava půdy, sázení brambor, a sklizeň brambor. Zabýváme se také rozmetáním statkových hnojiv a plněním silážních vaků. 

Součástí naší práce je poskytovat poradenskou činnost v oblasti zemědělské techniky pro brambory a pěstování brambor. Potřebujete-li nějakou informaci, díly, techniku týkající se brambor, zastavte se v Kuks a. s., kde Vám rádi poradíme.