CNC

CNC obrábění

Začátkem letošního roku jsme si do naší firmy KUKS a.s. pořídili nový stroj v podobě CNC stroje, konkrétněji model NXL 2000 / 500 od společnosti DMG Mori. Díky této technologii dokážeme vyrobit mnohonásobně více výrobků ve špičkové kvalitě a přesnosti. Potřebujete-li náhradní díly na zemědělskou techniku, automobily, stroje nebo cokoli co Vás napadne a to od jednoduchých po nejkomplikovanější komponenty z jakéhokoli materiálu a v jakémkoliv počtu, tak nás neváhejte kontaktovat.

Z velkého množství strojů pro obrábění jsme si vybrali Model NXL 2000 a to hlavně pro jeho neuvěřitelnou tuhost stroje, přesnost, výkonnost  a uživatelsky velmi přijatelné ovládání Mitsubishi M730UM na systému Maps CELOS s dotykovým displejem. S novými technologiemi se posunuje i technika užitá v samotných CNC strojích a tím se zefektivňuje jejich i naše práce.

 

NXL 2000 / 500 SY

Soustruh s dvěma vřeteny, poháněnými nástroji, C a Y-osou                         
Maximální soustružený průměr: 366 mm
Maximální točná délka: 510mm
Průchod vřetena: 65mm
Zdvih osy Y je: ± 50mm
Dosažitelná výrobní tolerance: IT5
Dosažitelné drsnosti povrchu: Ra0,4 – Ra0,8
Díky konstrukci a výkonu motoru poháněných nástrojů na soustruhu nám nečiní problém komplexně obrábět dílce s velkými průměry mimoosých otvorů či dílce vyžadující větší úběr materiálu frézováním (za použití plátkových vrtáků či plátkových fréz o průměru až 80mm).

Více našich výrobků naleznete ZDE

Pokud máte otázky ohledně výroby, či samotného stroje neváhejte nás kontaktovat, rádi Vám odpovíme na všechny otázky.

E-mail: J.Pacner@seznam.cz

mob.: 777 232 032 

Frézování:

Ve spolupráci s firmou MT-TECH:

image003

Více foto ZDE

Co je CNC výroba?

CNC výroba umožňuje kvantitativně vysokou produkci, kvalita produktu je vzhledem k času, který byl potřeba k výrobě je nesrovnatelná s jakoukoli manuální výrobou. Bez pomoci strojů ať už automatických či poloautomatických, robotů a soustruhů by dnes nefungovala prakticky žádná sériová výroba, a jsme rádi že i my se na rozvoji a modernizaci výroby podílíme . Nehledě na to, že při používání těchto strojů se snižuje riziko zranění našich pracovníků a celkově se urychluje celý pracovní proces. CNC stroj ušetří pracovní sílu na samotnou výrobu, neznamená to však, že k obsluze není zapotřebí člověka. Naopak je nutné, aby CNC stroj někdo z našich schopných zaměstnanců naprogramoval. Avšak tím, že člověk není přítomen samotnému výrobnímu procesu se eliminuje chybovost. Též se můžeme pochlubit tím se snižujeme množství vyprodukovaného odpadu, právě používáním CNC stroje.